У Бериславській ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Актуальні питання, пов’язані із запровадженням програмних РРО»

На запитання платників відповідав начальник Бериславської ДПІ Валентин Кондратенко.

Чи потрібен принтер чеків при використанні програмного РРО?

Відповідь. Наказ МФУ №317 від 23.06.2020 р. не передбачає обов’язкового друку чека, відповідно електронний фіскальний чек може бути як у паперовій, електронній формі, так і у вигляді QR-коду. Окрім того, електронний фіскальний чек може бути також надісланий на електронну пошту покупця. Звичайно, якщо продавець придбає невеликий принтер для друку, чек можна буде надрукувати.

Чи потрібно роздруковувати та зберігати Z-звіти?

Відповідь. Фіскальний звітний чек (Z-звіт) створюється ПРРО щоденно. Z-звіт підлягає реєстрації на фіскальному сервері ДПС. Після передачі до фіскального сервера Z-звіту й отримання відповідного підтвердження від фіскального сервера, його зберігання відбувається в зручний для суб’єкта господарювання спосіб. Z-звіти потрібно зберігати в електронній формі або роздрукованими не менш як 1095 днів.

У випадку збереження Z-звітів в електронній формі установа/підприємство зобов’язана(е) визначити та затвердити внутрішнім документом місце, спосіб та формат їх зберігання, який має забезпечувати візуальний перегляд щоденних Z-звітів представниками ДПС, а також відповідальну за зберігання цих чеків особу.

Який порядок внесення розмінної монети в ПРРО?

Відповідь. Внесення розмінної монети в програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) здійснюються за допомогою формування чеку «Службове внесення».

Підтвердженням внесення відповідної суми до ПРРО, як розмінної монети,– є фіскальний звітний чек (Z-звіт), у якому відображається інформація про операцію «службове внесення».

Нагадуємо, що з 1 серпня 2020 року стартували програмні РРО. Більш детально про їх впровадження можна ознайомитись у банері «Програмні РРО» за посиланням.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Вы не имеете права оставлять комментарии