Ні, жодним чином, - ні!

Як і було передбачено раніше, всі ФО-П (окрім платників ЄП 1 групи), при здійснені розрахункових операцій, у випадках визначених чинним законодавством, і зараз, не зважаючи на воєнний стан, зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО.

Все що на сьогодні прийняв законодавець, це доповнив Закон про РРО пунктом наступного змісту: «Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог цього Закону не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів».

Це все!

Жодного скасування чи відтермінування РРО/ПРРО не відбулося. І це не наргірша новина, щоб ви розуміли!

Так, цей пункт, як випливає із його змісту, передбачає не застосування штрафних санкцій (зокрема за невикористання РРО/ПРРО при проведенні розрахунків) «НА період», а ніяк не «ЗА період» до припинення/скасування воєнного стану. Таке недолуге та кульгаве формулювання, як на мій погляд, дозволяє податковій повною мірою застосувати штрафи за невикористання РРО/ПРРО після припинення/скасування воєнного стану, за весь період невикористання ФОПами РРО/ПРРО починаючи з 1 січня 2022 року і подень проведення перевірки (чи початку його застосування).

Більш того, законодавець, починаючи з 17 березня 2022 року, дозволив податківцям проведення фактичних перевірок, які до цього були заборонені через карантин пов'язаний із COVID-19!

Якщо хтось не знає, фактичні перевірки це якраз перевірки пов’язані, зокрема, із проведенням розрахункових операцій та застосування РРО/ПРРО.

Здавалось би, який сенс дозволяти та проводити фактичні перевірки, якщо неможливо застосувати санкції за їх наслідками?

Ооооооо!

Це просто нереальна бімба!

Якщо ви зараз стоїте то краще сядьте :)

Дозволяючи проведення фактичних перевірок законодавець також визначив що (!!!): «У разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок, передбачених цим підпунктом, до платників податків застосовується відповідальність згідно з… законами, контроль за якими покладено на контролюючі органи, а вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану…, у такому випадку не застосовуються…»!!!

Ааааааааа!!!!

Я несамовито волаю!

Одним законом (Закон №2118) ввести заборону на застосування штрафів за порушення Закону про РРО, щоб потім наступним Законом (Закон №2120), такий мораторій (заборону) скасувати! Курва!!!...

Але. Це. ЩЕ. НЕ ВСЕ! :)

Закон №2120, який фактично скасував заборону на застосування санкцій за порушення Закону про РРО, також делегував податківцям право на складання протоколів про адмінправопорушення передбачені ст.163-15 КУпАП (раніше у податківців було лише право приймати постанови про притягнення до адмінвідповідальності за такі порушення).

Ну а цією статтею 163-15 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді адмінштрафу у сумі від 1700 до 3400 грн, зокрема, за: «…недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів». :)

Тож що ми маємо в результаті:

1) Введення РРО/ПРРО не скасовано і не від терміновано.

2) Податкова, не зважаючи на воєнний стан, має право проводити перевірки щодо застосування РРО/ПРРО та застосовувати штрафи за їх наслідками.

3) У випадку відсутності у суб’єкта господарювання, що проводить розрахункові операції, POS-терміналу (або у випадку якщо термінал не буде працювати), такий суб’єкт господарювання (ФО-П чи керівник юрсоби), окрім всього, також отримає адмінштраф у сумі від 1700 до 3400 грн. А точніше, скоріш а все, саме 3400 грн. Адже податкова майже завжди застосовує адмінштрафи у максимальному розмірі передбаченому КУпАП, щоб потім не виправдовуватись, чому одному було менше, а другому більше.

Податковий консультант
https://t.me/notaxpro/159

Вы не имеете права оставлять комментарии