У вересні 2019 Парламент ухвалив Закон №128-ІХ, що передбачає можливість застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) і створення безкоштовного фіскального застосунку для цього. 

Попри те, що зміни вступають у силу вже 1 серпня, бізнес-спільнота досі не отримала відповідей на низку проблемних питань.

До цього часу Мінфін та ДПС пообіцяли створити безкоштовний фіскальний застосунок (https://www.kmu.gov.ua/news/minfin-i-dps-zavershuyut-rozrobku-dodatku-rro-v-smartfoni). 

А обов’язковим використання програмного РРО для окремих видів діяльності ІІ-IV груп ФОП, стане з 1 січня 2021 року.

Що ж бізнес отримав станом на сьогодні, тобто за два дні від початку впровадження ПРРО?

Необхідні підзаконні акти, якими регулюються застосування ПРРО були прийняті лише тиждень тому,  22 липня.  Мінфін вніс зміни у власні нормативно-правові акти у червні (ознайомитися можна тут: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/normativno-pravovi-akti/).

Спілка завчасно звернулась до Мінфіну та ДПС і озвучила проблемні питання щодо тестування та експлуатації програмних РРО, відсутності нормативного забезпечення процесів, зокрема:

1) створення повнофункціонального АРІ (фіскального серверу контролюючого органу) для програмних РРО, без якого виконати вимоги Закону неможливо;

2) надання детального опису  функціоналу АРІ для розробників програмного забезпечення;

3) створення умов для тестування власних програмних РРО розробниками ПЗ;

4) вирішення питання електронної комерції, яке полягає в тому, що на момент отримання продавцем оплати за товар та момент передачі товару покупцю не збігаються в часі, а, способи оплати придбаного через Інтернет товару зазвичай відрізняються від способів оплати товарів, придбаних через роздрібну мережу.

5) створення в структурі ДПС окремої служби підтримки програмних РРО для бізнесу на безоплатній основі.

6) можливість швидкого отримання електронних печаток та КЕП (кваліфікований електронний підпис) для бізнесу, який планує використовувати значну кількість програмних РРО.

Спілка закликає Міністерство фінансів України та Державну податкову службу України вирішити проблемні питання до 1 серпня, аби бізнес дійсно отримав зручний і безоплатний сервіс від держави. Це дозволить зменшити витрати бізнесу на експлуатацію класичних касових апаратів та отримати додаткові сервіси щодо звітності й аналізу продажів.

Вы не имеете права оставлять комментарии