Чи штрафують ФОПів за порушення ведення обліку товарних запасів, виявлені при перевірці

Податківці пояснили, чи застосовується ФОП, у т.ч. платника ЄП під час перевірок у період воєнного стану фінансова та адміністративна відповідальність за порушення ведення обліку товарних запасів, визначеного наказом Мінфіну від 03.09.2021 р. № 496.

При перевірках у період воєнного стану до ФОП, які реалізують підакцизні товари, що не обліковані у встановленому порядку, та/або не надали під час перевірки документи, які підтверджують облік таких товарів, які знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті), за рішенням органів ДПС застосовують фінансову та адміністративну відповідальність.

До ФОП, у тому числі платників ЄП, які не реалізують підакцизні товари, під час перевірок у період воєнного стану за порушення ведення обліку товарних запасів, визначеного наказом Мінфіну від 03.09.2021 р. № 496, застосовують лише адміністративну відповідальність.

Адже тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону № 265 не застосовують, крім санкцій за порушення порядку розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

За порушення встановленого законом порядку розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, накладають адміністративний штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 2 до 5 НМДГ і на посадових осіб - від 5 до 10 НМДГ (ст. 155 КпАП).

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 109.18 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Вы не имеете права оставлять комментарии