Комітет прийняв рішення підтримати редакцію доопрацьованого законопроекту та рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу в першому читанні

Комітет ВРУ з фінансової та податкової політики, за результатами обговорення, вирішив підтримати ініціативи, викладені в законопроектах № 2645 та № 2645-1 стосовно внесення змін до ПКУ щодо застосування РРО. Про це йдеться в Рішенні, оприлюдненому комітетом.

Йдеться про "відкат" новацій, запроваджених минулого року т.зв. РРО-революцією, яка встановила поступовий перехід до обов'язкового застосування РРО усіма фізособами-підприємцями на спрощеній системі оподаткування ІІ-ІV груп.

Комітет наголосив, що оскільки йдеться про розгляд альтернативних законопроектів, то головний комітет може рекомендувати Верховній Раді взяти за основу один із них або підготувати інший законопроект, який вноситься на розгляд Верховної Ради народними депутатами - членами цього комітету.

Під час засідання Комітету було проведено обговорення підготовленого нового проекту, що було доопрацьованого у Комітеті як компромісна редакція на основі законопроектів № 2645 та № 2645-1 та згідно з іншими законопроектами, які врегульовують таке ж коло питань, а також зауваженнями та пропозиціями щодо цих законопроектів.

Новим законопроектом пропонується внесення змін до Податкового кодексу України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-платниками єдиного податку, якими передбачається:

- збільшення розміру загальної площі, дозволеної для надання в оренду для перебування на спрощеній системі оподаткування;

- розширення переліку побутових послуг населенню, які надаються платниками єдиного податку;

- звільнення від застосування РРО та/або програмних РРО платників єдиного податку другої групи за критеріями місця здійснення діяльності та/або розміру загальної площі торгового об'єкту;

- пом'якшення відповідальності суб'єктів господарювання за порушення порядку застосування РРО, включаючи звільнення від відповідальності суб'єктів господарювання, які проводять розрахункові операції без використання режиму попереднього програмування найменування товару, збільшення до двох мінімальних заробітних плат суми залишку готівки в касі для незастосування штрафу, звільнення від штрафу, пов'язаного із створенням та зберіганням інформації на контрольній стрічці і за неподання до контролюючих органів звітності, пов'язаної із застосуванням програмних РРО.

Джерело

Вы не имеете права оставлять комментарии