Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що 18.03.2020 набрав чинності Закон України від 17 березня      2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533).

Зазначеним Законом внесено зміни, зокрема до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон     № 265).

Так, Законом № 533 з 01 жовтня 2020 року до 01 січня 2021 року подовжено термін застосування санкцій, визначених п. 1 ст. 17 Закону № 265, у розмірах:

- 10 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;

- 50 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт,  послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Нагадуємо, що п. 1 ст. 17   Закону № 265 визначена відповідальність за порушення вимог цього Закону суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) у разі встановлення у ході перевірки відповідними контролюючими органами факту:

■ проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);

■ непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи;

■ невідповідності на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, більше ніж на 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

■ невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання.

Довідково

Статтею 8 Закону України від 14 листопада 2019 року № 294-IX «Про Державний бюджет України на 2020 рік» із змінами визначено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 01 січня      2020 року – 4 723 гривні.

Вы не имеете права оставлять комментарии