У Головному управлінні ДПС у Харківській області відбувся черговий сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія» з питань застосування РРО та ПРРО.

На запитання платників податків відповідала заступник начальника Головного управління ДПС у Харківській області Ірина Сагайдак.

Пропонуємо ознайомитися із запитаннями, які надійшли під час заходу, та відповідями на них.

Питання 1. Чи потрібно вести облік товарних запасів фізичній особі-підприємцю платнику другої групи єдиного податку, якщо суб’єкт господарювання здійснює реалізацію продуктів харчування?

 Вiдповiдь: Згідно із п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів і здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

 Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

 Питання 2. Чи необхідно застосовувати РРО/ПРРО фізичній особі - підприємцю другої групи єдиного податку при проведенні розрахунків у готівковій формі з 01.01.2022?

 Вiдповiдь: Вiдповiдно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України з 01.01.2022 реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються тільки платниками єдиного податку першої групи. 

Джерело: kh.tax.gov.ua

Добавить комментарий